Înscrierea în învățământul primar – an școlar 2020-2021

Dragi părinți,

În vederea înscrierii copilului dumneavoastră la Școala Gimnazială ,,Vasile Pârvan” va informăm că în anul scolar 2010-2011, înscrierea la clasa pregătitoare se desfășoară conform OMEC nr. 3277/2020, completat si modificat prin OMEC nr. 4244/2020.

Astfel copiii, care împlinesc vârsta de 6 ani până la data de 31 august 2020, inclusiv, trebuie să fie înscriși în clasa pregătitoare, în conformitate cu prevederile Legii educației naționale nr. 1/2011.


Atenție! Inscrierea se poate realiza si on-line. Completarea cererii de înscriere ON-LINE nu elimină obligativitatea de a vă prezenta la unitatea de învăţământ unde doriţi înscrierea cu dosarul complet al copilului, în vederea validării acesteia. Acest formular vă permite doar să vă prezentați la secretariatul școlii cu datele copilului precompletate, scurtând timpul de așteptare al tuturor.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

four × 1 =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.