Ziua Europeană a Sportului #ESSD2020#BEACTIVE

Ziua Europeană a Sportului, 25 Septembrie 2020, a fost marcată și  la Școala Vasile Pârvan printr -o serie de activități sportive, in care au fost implicați  peste 400 de elevii și 24 cadre didactice . În cadrul acestor activități elevii au fost încurajați să participe la activități sportive , să   practice un stil de viața sănătos și să ducă o viața activă.

Proiectul Erasmus +este coordonat la nivel european de către Federația Maghiara a Sportului Școlar, Cofinanțat de Comisia Europeana prin Programul Erasmus +, la nivel național de către – Federația Romană Sportul pentru Toti, și la județean de către Asociatia   Judeteana Sportul  pentru Toti.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

11 + 8 =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.