Ziua Europeană a Sportului #ESSD2020#BEACTIVE

Ziua Europeană a Sportului, 25 Septembrie 2020, a fost marcată și  la Școala Vasile Pârvan printr -o serie de activități sportive, in care au fost implicați  peste 400 de elevii și 24 cadre didactice . În cadrul acestor activități elevii au fost încurajați să participe la activități sportive , să   practice un stil de viața sănătos și să ducă o viața activă.

Proiectul Erasmus +este coordonat la nivel european de către Federația Maghiara a Sportului Școlar, Cofinanțat de Comisia Europeana prin Programul Erasmus +, la nivel național de către – Federația Romană Sportul pentru Toti, și la județean de către Asociatia   Judeteana Sportul  pentru Toti.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată.

1 × 3 =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.