Copiii de la Școala Gimnazială „Vasile Pârvan” din Bârlad ai căror părinți sunt plecați în străinătate vor putea beneficia de suport educațional și psiho-social prin intermediul proiectului InfoAcces, desfășurat de Inspectoratul Școlar Județean Vaslui și Asociaţia Societatea Naţională „Spiru Haret” pentru Educaţie, Ştiinţă şi Cultură

Inspectoratul Scolar Judetean Vaslui, Școala Gimnazială “Vasile Pârvan” Bârlad si Asociatia ,, Societatea Nationala Spiru Haret pentru Educatie, Stiinta si Cultura organizeaza Miercuri, 26.01.2022, ora 13.00 , un eveniment prin care se urmareste constientizarea, informarea si analiza situatiei copiilor cu parinti plecati in strainatate.
Activitatea este parte a proiectului  InfoAcces
Program: POCU/784/6/24/139636
Beneficiar: Asociaţia Societatea Naţională Spiru Haret pentru Educaţie, Ştiinţă şi Cultură

Program pilot de stimulare a participarii la educatie a copiilor cu parinti plecati la munca in strainatate.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

12 − seven =

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.